Polabská cyklostezka

Kategorie:
Sport a volný čas
Obec:
Brandýs nad Labem

Polabská cyklostezka - Brandýs nad Labem a okolí si kromě zvýšení turistické atraktivity Středního Polabí dala za cíl i propojit několik historicky významných obcí na levém břehu Středního Labe bezmotorovou trasou. Město Brandýs nad Labem – Stará Boleslav, které bylo iniciátorem projektu, se tak na jedné straně spojilo s Lázněmi Toušení a na trase dál po proudu Labe se Zárybami a Kostelcem nad Labem.

Katastrálně se Polabská cyklostezka vine přes pět katastrálních území; kromě již zmíněných obcí ještě protíná území nedalekého městysu Zápy.

Polabská cyklostezka – Brandýs nad Labem a okolí je dlouhá více než deset kilometrů a je využívána cyklisty, ale i pěšími, vozíčkáři a kolečkovými bruslaři. Na jejím úseku najdete osm zastřešených odpočívadel, kde se dá nejen schovat přes nepříznivým počasím, ale i posvačit
anebo se protáhnout na speciálních herních prvcích. Zvláštností cyklostezky jsou také tři originální zvukové informační klikotoče, kde si můžete sami spustit zvukové záznamy o historických a přírodních zajímavostech jednotlivých úseků a dozvíte se také něco o Příběhu řeky Labe. Součástí realizace cyklostezky jsou i nové lávky a rampy, z nichž nejzajímavější a technicky nejnáročnější je rampa u renesančního kamenného mostu pod brandýským zámkem. Unavený cyklista může v létě využít i návazné vlakové a turistické lodní dopravy na Středním Labi. 

Polabská cyklostezka – Brandýs nad Labem a okolí je realizována díky partnerství pěti obcí, podpoře Středočeského kraje a Regionálního operačního programu Střední Čechy EU. Její realizace významně napomáhá rozvoji volnočasového vyžití jak pro obyvatele přilehlých obcí, tak i pro návštěvníky z nedaleké Prahy.

 

Polabská cyklostezka

Fotografie z cyklostezky budou průběžně aktualizovány.

 

Rychlý kontakt:
Richard Šmocer
Miroslava Bílková
731 660 933 infocentrum@brandysko.cz

Informační centrum Brandýs nad Labem - Stará Boleslav
Otevírací doba:
Květen – Září: Po - Ne 9:00 - 17:00 (včetně státních svátků a dnů pracovního volna)
Ostatní měsíce: Po - Pá 9:00 - 17:00, So 9:00 - 13:00

Erb

Mapa stránek  |  RSS